HABERLER/DUYURULAR

15
Ocak

Geyve - Pamukova - Ali Fuat Paşa doğalgaza kavuştu.

Geyve-Pamukova-Ali Fuat Paşa’da 2011 yılında başlayan Doğal Gaz çalışmaları bu gün yapılan törenle mutlu sona ulaştı. Yapılan gaz açma töreninden sonra abonelere doğal gaz verilmeye başlandı.

Geyve, Pamukova ve Alifuatpaşa da Akmercan Gepa Doğal Gaz şirketi tarafından 2011yılı mart ayında başlatılan Doğalgaz altyapı çalışmaları 18 ay sonra tamamlanarak abonelere gaz verme töreni ile devam etmektedir. Gaz verilme nedeni ile Geyve- Pamukova ve Ali Fuat Paşa da yapılan törenlere  vatandaşlar da büyük ilgi gösterdiler.

14 Milyon Dolarlık Yatırım

Geyve ve Pamukova da ayrı ayrı yapılan Doğal gaz verme törenleri, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Akmercan GEPA Genel Müdürü Yunus KESGİN’in, Doğalgaz Projesi’nin gelişim süreci ile ilgili bilgi vermesiyle devam etti.

KESGİN, konuşmasında proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 14 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığını, çok sayıda insanımıza iş imkanı sağlandığını ve ilçe ekonomisine önemli katkıların oluştuğunu ifade etti.

Akmercan GEPA Genel Müdürü Yunus KESGİN , 3 Mart 2011`de dağıtım lisansı alarak 6 Martta “Altın Kaynak Temel Atma” töreniyle başladıkları yatırım sürecinde, 80 bin m3/h kapasiteli Şehir giriş  istasyonu , 26 km Çelik dağıtım hattı, 190 km Polietilen dağıtım hattı ve 4 bin 500 binaya servis kutusu montajı yaparak 14 milyon dolarlık yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ayrıca, dağıtım bölgesinin yüzde 80`inin doğalgaz altyapı yatırımları tamamlanmış ve 15 bin konuta doğalgaz götürüldüğü ve yatırımların %100 tamamlanmasıyla 20 bin konuta doğalgaz bağlanmış olacağı ifade edildi. Bugün itibariyle 1.000 BBS abonelik kaydı yapıldığı ve doğal gaz kullanıcıların diğer enerji kaynakları ile doğal gaz kullanımını mukayese ettiklerinde, bir ailenin bütçesine yıllık yaklaşık 2 bin lira tasarruf sağlanacağı da belirtildi.