HABERLER/DUYURULAR

15
Ocak

Akmercan Gepa`dan Doğal Gaz Yangınlarına Karşı İtfaiye Personeline Eğitimi

Düzenlenen eğitim toplantısında Akmercan Gepa Bölge Müdürü Mustafa Hacıalioğulları ve İç Tesisat Şefi Müh. Emre Göktaş tarafından Pamukova İtfaiye Gurup Amirliği Personeline:

1-Doğal gaz Yangınları ve Söndürme Teknikleri,

2-Doğal gaz nedir?, Tehlikeleri ve Riskleri nelerdir?

3-Doğal gazın özellikleri, Hava gaz karışımı, Patlama” konularında slayt-video destekli eğitim semineri verildi.

 

TATBİKİ UYGULAMA YAPILDI.

Akmercan Gepa  teknik elemanları tarafından düzenlenen açık alan eğitiminde ; Doğal gaz yangınlarına nasıl müdahale edilmeli? konulu uygulamalı bilgilendirme, eğitimi verildi.
Pamukova  İtfaiye Gurup Amirliği Personeli, kendilerinden istenilenleri hemen ve doğru biçimde yerine getirerek ne kadar eğitimli bir ekip olduklarını bir kere daha kanıtladı. Hazırlanan düzeneklerde; ev doğalgaz yangınları, kutu yangınlarını söndürme ve yangın tüpleri ile müdahale teknikleri konularında yapılan uygulamalarda tam not aldılar. 

Akmercan Gepa Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Hacıalioğulları konu ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi:  "Akmercan Gepa tarafından düzenlenen eğitimde, yangın tatbikatı öncesi doğalgaz yangınları ve söndürme teknikleri hakkında bilgiler verildi. Yangın doğal gaz dan kaynaklanıyor ise ilk olarak doğal gaz vanasının kapatılması gerektiği ve ardından 187 acil hattının aranması gerektiği belirtildi. Bilgilendirme sonrasında itfaiye çalışanlarına doğal gaz yangınlarında müdahale teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.”dedi.